Рідна земля, мати Україна, кожен рік, 14 жовтня, чудове свято приходить до тебе, свято Покрови Святої Богородиці. Тож у нашій статті, ми поведемо мову про те, що дороге серцю кожної людини – про українські звичаї, про обереги нашої пам’яті. Це свято вже стало традиційним у «Діалозі», не тільки тому, що воно православне, а ще й тому, що саме у цей день ми визначаємо якою буде зима. Якщо на Покрови вітер з півдня, обіцяють теплу безсніжну зиму, зі сходу чи заходу – помірну,ну а як з півночі, сувору з тріскучими морозами. Учні «Діалога» в цьому році вирішили до прогнозу погоди на зиму, додати ще декілька цікавинок, тому діти, які входять до складу Учнівського Самоврядування, підготували для гімназистів справжню виставу. Під час виступу ми згадали і мелодійні українські пісні, і запальні танці, і звісно звичаї нашого народу. Про це, ми розкажемо трішки детальніше. Покрова – дуже давнє свято. Його відзначають з десятого століття, коли до Візантії прийшли сарацини. Безжальні воїни, хотіли знищіти славне місто Константинополь, а всіх людей взяти у полон. Тоді православні християни, усім серцем звернулися до Бога, молитва була настільки щирою, що за повір’ям у храм по повітрю, увійшла світлоносна жінка, стала до вівтаря на коліна, довго молилася, а потім зняла з голови хустину, ніби то було покривало, і покрила ним усіх хто молився, на знак того що Господь захистить їх. За народними повір’ями, після Покрови, земля має відпочивати. Копати і сіяти вважається за великий гріх. Народна мудрість застерігає: «Не сій після Покрови, бо на полі буде голо». Якщо взимку ви не хочете хворіти, то попросіть у Покрови міцного здоров’я собі і всій своїй родині, та робіть це дуже щиро, тоді так і справдиться.
Вересень - жовтень – період коли Україна відмічає перемогу у визволенні України від нацистського окупаційного режиму. Закінчивши тему „ Україна під час Другої світової війни“ на уроках історії учні 11-Б класу вирішили закріпити знання та проявити повагу та співчуття, відвідавши пам’ятник у Бабиному Ярі.
30 вересня 2010 року в гімназії «Діалог» відбулася виставка дитячих виробів «Осінні фантазії», присвячена 20-річчю навчального закладу. Всі класи мали можливість розкрити свою творчість, проявити фантазію, використавши природні матеріали, даровані матінкою - Землею. Кожна ікебана - це витвір мистецтва. Неначе господарка
У школи, як і в кожної людини є своя доля, своя неповторна біографія і пишуть її закохані в свою справу, інтелігентні, вічно молоді особистості, що знаходяться у постійному творчому пошуку. Саме такі якості притаманні колективу гімназії «Діалог» міста Києва, яка цього року відзначає двадцяту річницю від дня створення.
У 2000-му році, шляхом справжніх виборів, у гімназії «Діалог», було обрано першу Раду учнівського самоврядування. До цієї організації увійшли найактивніші учні школи, які відрізнялись успішним навчанням, мали характер лідера та чітко визначали свої життєві потреби. Тільки з такими характерними рисами учень міг увійти до складу самоврядування.