Feedback Ми на Facebook
       
 
 
   

ПОШУК

Режим роботи дзвінків

№ уроку Розклад дзвінків Перерва
1 8.30-9.15 10 хв
2 9.25-10.10 10 хв.
3 10.20-11.05 10 хв.
4 11.15-12.00 20 хв.
5 12.20-13.05 20 хв.
6 13.25-14.10 10 хв.
7 14.20-15.05 5 хв.
8 15.10-15.55 5 хв.
9 16.00-16.45

Освіта в Україні

     

Календар

«    Жовтень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Мала академія наук

Шкільний офіцер поліції


Сідельникова
Луїза Олексіївна

Сержант поліції

тел. 050-342-18-39

Свята

Календар свят і подій

GOOGLE

Плавання – це здоров’я і краса

Плавання – це здоров’я і краса
26.10.2010, 09:47Переглядів: 8686
    
    Здоров’я – це найвищий дар природи, найбільше багатство людини. На все життя воно нам не відпущено, про здоров’я потрібно піклуватися щодня. Головне знати що робити, як робити, коли робити. 

   «Мудра людина зразу робить те, що немудра в кінці свого життя», сказав древній філософ. Станьте мудрими! 

   Для того, щоб бути здоровими, подовжити своє життя, підтримати працездатність, виконувати ті завдання, які  покладені на учнів у гімназії, потрібно підвищувати рівень життєвої енергії, укріплювати здоров’я. 

   Діти – надія та майбутнє України! Адміністрація гімназії «Діалог», кафедра фізичної культури намагаються зробити все можливе, щоб виховати учня гімназії щасливим, розумним, здоровим. Для того, щоб діти були здоровими, енергійними, творчо активними необхідно з раннього віку турбуватися за їх здоров’я, потрібно загартовувати організм дитини, всебічно розвивати їх фізичні здібності. Учні гімназії «Діалог» мають унікальну можливість створювати своє здоров’я на уроках! Враховуючи неоцінену оздоровчу дію плавання на організм дитини, адміністрація запровадила проведення уроків плавання тричі на тиждень. 

   У чому ж секрет дивовижної, унікальної привабливості плавання? Все дуже просто! Плавання найефективніший шлях зміцнення здоров’я і фізичного вдосконалення людини. Систематичне плавання на сьогоднішній день дає саму велику ефективність для здоров’я серед інших засобів фізичної культури. Неоціненна загально визнана могутня лікувальна – профілактична – тренувальна дія плавання. Починати плавати ніколи не пізно! Але робити це потрібно систематично. Унікальністю плавання в гімназії є те, що фізичне навантаження у плаванні  достатнє для того, щоб дитина розвивалася гармонійною, зростала фізично здоровою, загартованою, дисциплінованою. 

   На уроках ми вивчаємо спортивні способи плавання, такі як: кроль на грудях, на спині, брас, батерфляй. Активні плавальні рухи укріплюють м’язи,   серце,  судини. Дитина навчається долати опір води. Горизонтальне положення тіла, невагомість сприяє активному кровообігу у працюючих м’язах, розвиває і укріплює серце, дихальну систему. Перебуваючи у воді, дитина виконує різні плавальні рухи, видихи у воду, затримку дихання, занурення у воду ці вправи добре розвивають дихання дитини, розвивають легені. Вода має велику щільність. Постійно долаючи опір води, виконуючи вдих та видих, дитина прикладає зусилля, розвиває легені, бронхи, міжреберні м’язи. Разом з вивченням техніки плавання, розвивається ритмічне дихання, збільшується об’єм легенів, дихання стає глибоким та повним. 

   Батьки наших гімназистів оточують своїх дітей турботою та увагою і хочуть бачити їх красивими, розумними, спокійними. Плавання покращує роботу нервової системи. Воно особливо корисно для збудливих діток. Заспокійлива дія плавання корисна для міцного сну дитини. Плавання знімає втому! 

   До гімназії вступають багато дітей з захворюваннями органів травлення. Плавання, рухи у воді активізують кращий відтік жовчі, роботу підшлункової залози, печінки, нирок. Жовч не застоюється, зменшується можливість виникнення каменів, покращується робота цих органів. Завдяки плаванню підвищується гемоглобін крові, збільшується кількість еритроцитів. 


   Фізичні вправи у воді, плавальні рухи укріплюють м’язи, зв’язки, формують правильну поставу, попереджують сколіози. В шкільному віці у дитини формується руховий апарат. Хребет дітей м’який, еластичний. У воді він формується правильно.  Завдяки плаванню діти уникають  розвитку плоскостопості. 

   Якщо дитина  сутула, плавання допоможе створити м’язовий корсет, розвине слабкі м’язи спини, що не тримають хребет у правильному положенні. Діти, які систематично займаються плаванням стають м’які, пластичні. У таких дітей добре розвивається координація, гнучкість, сила. Зростає швидкість плавання, витривалість. 

   Гімназія «Діалог» надає додаткову унікальну можливість об’єднати заняття лікувальної фізкультури для корекції постави, профілактики сколіозів та 45 хвилинного спортивного тренувального плавання. Подовженість такого заняття 1,5 години.  Дитина після школи зайнята, вона не сидить годинами біля телевізора чи комп’ютера, чи невідомо де знаходиться на вулиці. 

   Під час плавання виникають значні зміни в організмі дитини, іде процес загартовування, найміцнішого оздоровчого фактору. Підвищується його стійкість проти коливань температури повітря, стійкість до простудних захворювань, підвищується імунітет. Перебування у воді викликає підвищену віддачу тепла. Захисною реакцією організму на прохолодну воду є рефлекторне утворення тепла в організмі, кров приливає з внутрішніх органів до шкіри, яка стає червоною, теплішою. В організмі утворюється тепло, свіжість та бадьорість. Але якщо вода в басейні дуже тепла, вона діє навпаки – викликає спочатку приємне відчуття тепла, потім зростає втома, розслаблення, бажання відпочити і поспати. Ні тренувального, ні ефекту загартування  не відбувається. 

   Всесвітня організація охорони здоров’я віддала першість з усіх видів спорту, які позитивно впливають на організм дитини – плаванню тому, що воно сприяє оздоровленню, загартуванню, всебічній фізичній підготовці, продовженню активного життя та позитивним емоціям. Учні гімназії мають можливість  відвідувати басейн, який не тільки привнесе в їхнє життя приємні моменти радості та насолоди, але, що найголовніше, сприятиме оздоровленню, профілактиці та загальному всебічному розвиткові молодого організму, який в цьому віці бурхливо та активно удосконалюється. Саме плавання виділяють з усіх інших видів спорту як один з найефективніших та найкорисніших, адже тільки у плаванні беруть участь всі найголовніші життєво важливі системи організму, які впливають та безпосередньо залежать одна від одної. З давніх-давен справедливо вважається, що гармонійний розвиток тіла, фізична краса та добре здоров’я неможливе без плавання. 

    Кожен гімназист під прямим наглядом і активною допомогою вчителів гімназії проходить поетапний курс тренування та навчання  плавання способами «кроль на грудях», «кроль на спині», «брасс» та «батерфляй». Також в кінці кожного уроку на дітей чекають різноманітні ігри, а набувши достатнього досвіду - стрибки у воду. Змагання між плавцями додають бажання швидше засвоїти зазначені способи плавання та оволодіти необхідними навичками, щоб стати переможцем та відчути смак перемоги.

 

Бажаємо всім міцного здоров’я та довголіття! 

 
 

Hosting Ukraine Освіта в Україні
Дякую, я вже з Вами

Запрошуємо Вас вподобати сторінку гімназії «Діалог» в Facebook