Головна сторінка сайту гімназії "Діалог" > Новини, МАШ ЮНЕСКО > Юні Посли Миру

Юні Посли Миру


25.11.2014, 12:46

   Днями, 22 жовтня, в Українському домі, що в самому осередку міста-героя Києва, зібралась сила-силенна люду. Усі прийшли на Конгрес юних послів миру, ініційований та ретельно організований спеціалізованою школою №85 за підтримки Федерації всесвітнього миру, на чолі з Ільїним Михайлом Вікторовичем і головою Правління та представника Департаменту освіти в місті Києві, Павленко Оленою Петрівною.

  У важливому заході взяли участь представники усіх асоційованих шкіл ЮНЕСКО, у тому числі й гімназії «Діалог» (Хівренко Анна, 8-А, Білошапка Анна, 10-Б). Після натхненної промови перелічених вище поважних осіб, розпочалося практичне заняття, на якому учням запропонували неординарний спосіб знайомства, чим і створили дружню атмосферу. Надалі усіх учасників Конгресу залучили до невеличких груп, кожній із яких поставили своєрідні запитання.

  Загалом,захід повідав учням чимало секретів концепції організації Юних послів миру. Виявилось, що її складають школярі, які отримали почесне звання Федерації всесвітнього миру в якості визнання їхніх миротворчих заслуг та виконання вірної служби країні та людству заради спільного добробуту. Рух Юних послів миру виховує у молоді світове бачення, аби вони змогли стати відповідальними громадянами своєї країни та й усього світу, адже Федерація всесвітнього миру прагне бачити усе людство єдиною сім’єю.  

  Завданнями й пріоритетами Юних послів миру є успадкування історичної мудрості пращурів, розвиток поваги до людського життя та життєвих цінностей та відмінне навчання й вивчення сучасних технологій і засобів комунікації, а основними цінностями – щира посвята заради досягнення спільної мети, чесність й бережливість.

 Обітниця Юного посла миру складається із чотирьох невеликих,але надзвичайно важливих для створення добробуту в своєму оточенні пунктів:

  1.  З метою поширення ідей миру серед молоді я прагну втілювати ідеали життя заради інших, допомагаючи вирішенню проблем, що стоять на шляху до миру в усьому світі.
  2.  У своєму житті я керуюсь високими моральними стандартами і принципами, показую приклад для інших у навчанні, у житті сім’ї та громади.
  3.  Я займаю активну громадську позицію, виявляю небайдужість до проблем і потреб людей, завжди готовий прийти на допомогу іншим.
  4.  Я створюю клімат доброзичливості, милосердя й толерантності з метою руйнування психологічних, фізичних та соціальних бар’єрів.

Великі перспективи очікують на Юних послів миру та волонтерів:

  •  участь у конференціях в Україні; 
  • участь у всеукраїнських конкурсах; 
  •  цікаві екскурсії та заняття;
  •  можливість навчатися писати статті та звіти про діяльність з подальшою їхньою публікацією; 
  •  проведення телемостів з однолітками або миротворцями з інших країн; 
  •  зустрічі з відомими людьми, які досягли в своєму житті успіхів;
  •  зустрічі з іноземними волонтерами, участь у спільних проектах.

  І, нарешті, можна підвести підсумки. Юні посли миру – це ті люди, які втілюватимуть у життя цілі й завдання Федерації всесвітнього миру, резолюції ООН та усвідомлюватимуть єдине братерство через культурний обмін тощо. Нещодавній захід заклав основу співпраці усіх асоційованих шкіл ЮНЕСКО та об’єднав їх у єдину, неподільну та дружню родину.

Юні Посли Миру Юні Посли Миру
Юні Посли Миру

   На другій же зустрічі (29.10.14) Юні Посли Миру знов отримали командне завдання – втілити своє розуміння словосполучень «філософія миру» й «культура миру» на папері, тобто зобразити усі думки у вигляді газети, згодом представивши її на загал. Ми також отримали можливість поміркувати над даною темою в усній формі, надавши так зване коротке, втім змістовне інтерв’ю-роздум. Неочікуваною стала зустріч із Молодіжним Послом Миру, гостею з Японії та її супровідниками, що розповіли про розвиток подій  на їхній Батьківщині у 2011 році та про допомогу з боку України й про необхідність у віддачі – у допомозі вже з боку Японії. Загалом, ця зустріч пройшла на високому рівні.

   Під час третьої зустрічі (5.11.14) нас знову розподілили за групами. Кожна міні-команда мала набути певні знання із кількох дуже важливих тем: Написання проектів, Основ лідерства, Оформлення обраних раніше ідей проектів свят ООН, Основ тайм-менеджменту. Кожен підрозділ зустрічі виявився дуже цікавим та потрібним у повсякденному житті кожної активної людини. Вони подарували щось незвідане, розкрили деякі таємниці та хитрощі. Не слід забувати і про завдання, що отримали ми. Необхідно було обрати свято, що припало до душі з переліку днів ООН та розробити проект на базі своєї школи, дотримуючись вказівок, перелічених на Основах написання проектів.

  Четверта зустріч (12.11.14) відбулась у трохи незвичній формі – у вигляді практичної рольової гри. Учасникам було запропоновано імпровізувати, розіграти порушення виборчого законодавства. Таким чином ми самовільно розподілилися за бажаними ролями: мер, громадянка Мироненко, поліцейський загін, секретар директора школи, директор школи, журналісти, члени Центральної Виборчої Комісії. Ми мали змогу пізнати сутність виборчого процесу зсередини, розв’язати заплутаний злочин фальсифікації голосів виборців, ретельно вибудуваний організаторами проекту. Ця зустріч відмітилась своєю непередбачуваністю, актуальністю та оригінальністю.

 Хівренко Анна, учениця 8-А класу

Юні Посли Миру Юні Посли Миру
Юні Посли Миру

 


Повернутися назад