Головна сторінка сайту гімназії "Діалог" > Новини > Відкритий урок «Жіноча доля в творчості Т.Г. Шевченка».

Відкритий урок «Жіноча доля в творчості Т.Г. Шевченка».


21.03.2012, 13:48

  16.03.2012р. в гімназії «Діалог» відбувся відкритий урок «Жіноча доля в творчості Т. Г. Шевченка», який провела з учнями 9 – А класу вчитель української мови та літератури Крижанівська О. Б.

  Метою уроку було показати трагізм долі жінки-матері, дівчини-селянки на прикладі творів Тараса Шевченка в поезії «Сон» («На панщині пшеницю жала», «Катерина» та «Наймичка»).

  На уроці учні продемонстрували власну позицію щодо даних творів. Була запропонована робота в групах, під час якої учні просліджували долю матері-покритки в поемі «Катерина» та подвиг материнської любові в поемі «Наймичка». Також учні висловлювали свої думки щодо однойменних  картин Шевченка; робили порівняльну характеристику образів героїнь.

  Також на уроці було звернено увагу на місце жінок у житті Шевченка. Зокрема, на бажанні Тараса Григоровича мати власну родину, яке так і не здійснилося.

  Домашнє завдання також відрізнялося за своєю тематикою: для дівчат завданням було написати міні-твір на тему: «Я – жінка, я – мати», а для хлопців – «Я – чоловік, я – батько».

  На уроці були присутні директор гімназії Л. П. Кузьминець та вчителі кафедри української мови та літератури. Після уроку директор висловила своє враження щодо роботи учнів і загального оформлення заходу.

Відкритий урок «Жіноча доля в творчості Т.Г. Шевченка». Відкритий урок «Жіноча доля в творчості Т.Г. Шевченка». Відкритий урок «Жіноча доля в творчості Т.Г. Шевченка». 
Відкритий урок «Жіноча доля в творчості Т.Г. Шевченка». Відкритий урок «Жіноча доля в творчості Т.Г. Шевченка». Відкритий урок «Жіноча доля в творчості Т.Г. Шевченка».  
Відкритий урок «Жіноча доля в творчості Т.Г. Шевченка». Відкритий урок «Жіноча доля в творчості Т.Г. Шевченка». Відкритий урок «Жіноча доля в творчості Т.Г. Шевченка». Відкритий урок «Жіноча доля в творчості Т.Г. Шевченка».


Повернутися назад