Головна сторінка сайту гімназії "Діалог" > Новини > Поради по організації дітей під час карантину

Поради по організації дітей під час карантину


26.03.2020, 20:27

Цієї весни ми стикнулись з тривалим карантином, який не схожий на всі попередні. Перед суспільством постала нова, досі незнайома ситуація, яка поєднується з інформаційною невизначеністю та ризиком поширення хвороби. Для мінімізації цих ризиків ми об’єднуємо наші зусилля і допомагаємо один одному знаходити шляхи порозуміння та підтримки. Особливо потребують підтримки діти, адже вони цілком не усвідомлюють подій, які відбуваються, і, тим більше, не знають, як правильно поводитись.

Для того, щоб провести карантин максимально ефективно, ми пропонуємо користуватись такими порадами:

1. Дитині важливо надавати інформацію про події, що відбуваються в світі, але враховувати її вікові особливості – молодшим дітям можна розказати, що зараз всі ми – супергерої, навіть маємо спеціальні маски, і коли їх носимо ми допомагаємо рятувати світ. Старшим – пояснити причини впровадження карантину, розповісти, чому важливо дотримуватись правил, яких загроз треба уникати. Не залишайте дитину наодинці з Інтернетом у пошуках новин про вірус або надзвичайний стан, адже інформація може бути хибною або пригнічувати настрій. Говоріть з дитиною спокійно, не створюючи для неї тривоги і розпачу, який самотужки їй не здолати.

2. Демонструйте дитині, що життя триває. Дистанційно продовжується навчальний процес, і доцільно облаштувати його якнайзручніше. Зверніть увагу на те, чи підходить робоче місце для навчання, впевніться, що дитині зрозуміло як саме використовувати засоби дистанційного спілкування. Можливо, дитина охоче прийме участь в оздобленні свого домашнього робочого місця або ви можете зробити це разом.

3. Запропонуйте дитині зробити правила життя на період карантину, наприклад на великому аркуші паперу, який можна повісити на цей період у кімнаті. Підійдіть до процесу творчо, використовуйте кольорові фломастери або вирізки з старих журналів. Дотримуйтесь звичних ритуалів, які існували і до карантину – не змінюйте режим дня, слідкуйте щоб дитина своєчасно лягала спати. Всі ці речі здаються банальними, але допомагають справлятися навіть з сильними стресами. Недостатній сон і погана його якість – один з головних супутників депресії. А безперервний (бажано не менше 8 годинний) сон піднімає настрій, зміцнює пам'ять і знижує больові відчуття.

4. Забороняти дітям довго сидіти перед комп’ютером з телефоном неефективно. До цього треба підходити з особливою обережністю. Наприклад, зазначте час, коли дитина має пообідати, коли зробити домашні завдання, коли гратиме в комп’ютерні ігри, і що саме має обов’язково виконати по дому. Пам’ятайте про фізичну активність – введіть спортивні годинки у розклад, і запропонуйте дитині варіанти для занять вдома, наприклад, танці під музику, у Інтернеті можна підбирати відеозаняття та всією сім’єю вчити нові рухи. Відпочинок та свята мають залишитись невід’ємною частиною життя – влаштовуйте їх у домашньому форматі.

5. Допоможіть дитині спланувати вільний час. Корисними будуть настільні ігри, в яких може прийняти участь вся родина. Вони прекрасно розвивають увагу, логічне мислення та допомагають знімати напругу у стресові періоди. Для дітей будь-якого віку цікавими будуть лего, пазли та карти. Крім того, і Інтернеті є безліч занять з для творчості: аплікації, вишивки, виготовлення ляльок-мотанок, декупаж, вироби з паперу, тканини, глини та інших матеріалів, виготовлення домашнього мила. Більшість із них не потребують спеціального обладнання і допоможуть не тільки провести час з користю, але і створити нові елементи декору та оздоблення кімнат.

6. Нагадуємо, що карантин не кращий час для посиленого виховання або перевиховання дітей, адже це лише забере багато сил, здоров'я і часу та зіпсує відносини сім’ї в умовах ізоляції. Не варто обговорювати в присутності дітей невтішні сценарії, деталізуючи подробиці. Не слід переглядати безкінечно фільми про віруси, хвороби, апокаліпсис, які лише підійматимуть рівень тривоги й страху. Краще подивіться комедію чи мультики з дітьми, до яких всім разом можна приготувати смаколики або какао з печивом.

Психологічна служба гімназії «Діалог»


Повернутися назад