Головна сторінка сайту гімназії "Діалог" > Стратегія розвитку Києва до 2025 року > Проект: «Програма здоров’я»

Проект: «Програма здоров’я»


19.09.2011, 14:24

Мета: залучення киян до здорового способу життя, та сприяння оздоровленню населення міста.

 Всім відомо, що діти - це наше майбутнє. Та, на жаль, на сьогодні серед школярів дуже багато дітей, які мають різні захворювання.

За основу ми взяли статистичні данні нашої гімназії «Діалог».

На жаль, результати не втішні. На нашу думку, на дітей впливає багато факторів. Серед них є такі як екологія, якість продуктів харчування, пасивний спосіб життя, великі навантаження в школі, через яких діти не мають часу та сил перебувати на свіжому повітрі. У зв’язку з цим, у нас виникло багато пропозицій щодо їх змінення задля покращення стану здоров’я наших дітей, майбутнього нашої країни.

1)   Екологія

На нашу думку, потрібно зменшити кількість промислових комплексів та заводів у місті. Через ці заклади значно погіршується екологічний стан, що впливає на самопочуття та стан здоров’я дітей. Також у місті мало зелених зон відпочинку (парків та скверів), де можна було б провести вільній час і подихати чистим повітрям. Велика завантаженість в школі не дає змоги проводити вільний час в зелених зонах міста. Ми вважаємо, що це потрібно виправляти, адже від цього залежить не тільки здоров’я. Країна потребує гарних фахівців, але через відсутність повноцінного відпочинку це майже не можливо. На мою думку, всім знайоме відчуття, яке прокидається в середині нас … така своєрідна потреба в свіжому повітрі, здається, що голова забруднена всіма проблемами та до того ж додається навколишнє забруднення і виникає таке враження, що зараз мозок «відключиться».

2)   Продукти харчування

У цій проблемі ми б хотіли звернути увагу на сучасні молочні та м’ясні фабрики, котрі випускають продукти з синтетичного матеріалу. Ми вирішили опитати людей, які живуть поблизу таких закладів, та їх розповіді нас не втішили. На жаль, ніхто з опитуваних жодного разу не бачив як на молочні заводи заїжджає молоковоз.

Тут з’являється питання: «Де вони беруть молоко та з чого вони його роблять?». Ви ніколи не звертали увагу на термін зберігання молока та молочних продуктів? Як молоко може не псуватись протягом 14 – 30 днів?

Висновки приходять самі. Ми не розуміємо, чому ми так часто хворіємо. Якщо звернути увагу на статистику, то помітно, що найпоширеніші хвороби – це хвороби шлунку, зниження зору та викривлення постави. Зрозуміло, що ситуація не зміниться поки ми не почнемо нормально харчуватися. Де дитині брати необхідні речовини для розвитку? Як з цього молока або сиру взяти кальцій для нормального зору та правильної постави? Наші шлунки також не можуть витримати такої кількості хімії в продуктах.

Для того щоб покращити стан здоров’я та наше майбутнє ми повинні значно більше приділяти уваги тому, що ми вживаємо. На нашу думку потрібно встановити жорсткий контроль над подібними закладами та ввести потрібні норми для них. Потрібно частіше робити експертизи для з’ясування дійсного складу продуктів харчування та перевіряти його з тим, що вказують на обгортках.

3)   Активний спосіб життя

На сьогоднішній день діти малоактивні. Ми вважаємо, це доволі значущою проблемою, так як це також дуже впливає на наше здоров’я. Люди сьогодні дуже зайняті і майже весь час працюють або навчаються і здебільшого це сидячий спосіб життя. Як вже йшла мова, діти втомлюються і не хочуть, як раніше, бігати, грати у футбол на дворі або грати у рухливі ігри. Дорослі просто не мають на це часу та бажання. Також ми зіштовхнулися з такою проблемою коли дитина хоче і знаходить на це час, але, на жаль, не має можливості здійснити. Зараз відкрили багато приватних спортивних комплексів, які по ціні недоступні для більшості населення міста. Отже, дитина не має змоги ходити у басейни та на спортивні майданчики.

Плавання - важливий чинник здоров’я. Це і загартовування, і фізична активність та необхідне нам навантаження та своєрідні ліки (для правильної постави). Тому потрібно відкрити більше басейнів для дітей, та дорослих, які будуть давати змогу людям приділяти більше уваги своєму здоров’ю. Також зробити більше спортивних майданчиків і місць, де можна грати у рухливі ігри.

Для реклами та популяризації здорового способу життя ми пропонуємо зробити щось на кшталт шоу «Майданс», яке, наприклад, буде проходити в суботу на майдані о другій годині. Туди зможуть приходити усі охочі і під керівництвом  зіркових тренерів робити оздоровчу гімнастику, яка буде транслюватися по телебаченню. Ця ідея швидко набере масштабів і, на нашу думку, буде користуватись успіхом. Можна буде зробити чисто символічну плату за вхід, гривень в 10, і вилучені кошти віддати онкологічно-хворим дітям.

 Проект учениць 11-А класу гімназії "Діалог" Литвиненко Ольги та Коршунової Оксани

 

Проект учениць 11-В класу гімназії "Діалог" Пахар Лєри і Пахар Регіни


Повернутися назад