Головна сторінка сайту гімназії "Діалог" > Новини > Вулицями рідного міста

Вулицями рідного міста


21.10.2011, 11:06

   Ми дуже часто проходили повз ці будівлі, пам’ятки, споруди, і багато з нас не знали історію їх створення. Ось, наприклад, про що нам розповіли на черговій екскурсії «Вулицями рідного міста».

   Золоті ворота – унікальна пам’ятка архітектури, фортифікаційної техніки і історії часів Київської Русі. Золоті ворота були головним, парадним в’їздом до стародавнього Києва. Про їх будівництво згадується в літописі 1037 року. Будувалися ворота одночасно із Софійським собором і новими укріпленнями Верхнього міста. Місто київського князя Ярослава Мудрого оточували високі земляні вали загальною протяжністю 3,5 кілометри. Вони проходила. Вони проходили по нинішніх вулицях центральної частини Києва – від Львівської площі, де знаходяться Львівська брама, уздовж вулиці Ярославів вал до Золотих воріт, спускалися до Лядських воріт і знову піднімалися вгору до Михайлівської площі. Проїжджа частина воріт досягала 12 метрів заввишки і 6,4 метра завширшки. Над нею було побудовано церкву Благовіщеня з позолоченою брамою.

   У 1750 році руїни Золотих воріт було засипано землею. У 1832 році їх розкопав археолог К. О. Лохвицький, а архітектор Ф. Міхевіч вмонтував в них залізні перекладини. У 1837-1838рр. руїни було укріплено за участю архітектора В.І. Беретті.

   У 1970 році ухвалили рішення звести над розвалинами павільйон, який захищав би пам’ятку та відтворював первинний вигляд споруди. Реставрацію Золотих воріт було завершено у 1982 році (реставратори: Е. лопушнська, М. Холостенко, С. Висоцький).

10-Б клас

Вулицями рідного міста Вулицями рідного міста Вулицями рідного міста


Повернутися назад