Головна сторінка сайту гімназії "Діалог" > Новини > День прав людини 10 грудня 2018 року

День прав людини 10 грудня 2018 року


10.12.2018, 13:46

10 грудня 2018 року світова спільнота святкує 70-ту річницю прийняття Загальної декларації прав людини.

Саме цього дня 10 грудня 1948 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй (ООН) прийняла Загальну декларацію прав людини, яка є основою міжнародних стандартів у сфері прав людини.

Це свято було засноване 4 грудня 1950 рокуна засіданні Генеральної Асамблеї ООН.

На Декларації ґрунтується значна кількість міжнародних договорів із прав людини, які мають обов'язкову юридичну силу у сфері прав людини у всьому світі. У ній закріплено загальне визнання того, що кожна людина народжується вільною у своїй гідності та правах.

Значимість Загальної декларації полягає не тільки в тому, що вона стала першим міжнародним стандартом у сфері прав людини, але й у тому, що вона стала підґрунтям для подальшого розвитку ідеї прав людини.

28 червня 1996 рокуВерховна Рада України прийняла Конституцію України, в якій відображені всі норми, які проголошені Загальною декларацією прав людини та зазначено, що утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави.

На сьогодні дуже важливо, щоб кожна людина знала свої права, які визнані державою та суспільством. Права людини не даруються державою, а належать кожному від народження. Всі права людини – громадянські, політичні, економічні, соціальні, культурні є універсальними, неподільними, взаємозалежними та взаємопов’язаними. Вони є основою людського існування та розвитку.

Визначаючи універсальні міжнародні стандарти прав людини, ООН встановила, що вони не можуть залежати від кордонів і повинні бути однаково забезпечені на різних континентах. Жодна країна світу не може вільно порушувати права людини, виходячи зі своїх внутрішніх інтересів.

І сьогодні, всі ми, кожним кроком, кожним рішенням, спільними зусиллями повинні відстоювати та захищати права громадян нашої держави.

Сьогодні серед основних заходів у всьому світі, присвячених Міжнародному дню прав людини, можна назвати засідання круглих столів, міжнародні конференції з питань дотримання прав людини, покази телевізійних програм відповідної тематики та інше.

Відповідно до Указу Президента від 08 грудня 2008 року щороку в тиждень, що включає День прав людини, проводиться Всеукраїнський тиждень права.

10 грудня 2018 року учнями 10 А класу (Моєсеєнко Тетяна, Івченко Владислава, Лілицька Ірина, Равіна Олександра, Хвостик Анастасія, Мільцарик Валентина, Шлемко Вероніка, Федоришина Юлія, Кишко Рената, Корнута Анастасія) разом із учителем правознавства – Конопля Н.А. була проведена інформаційна лекція для учнів 5-10 класів.

Протягом Всеукраїнського тижня права з 10 по 14 грудняв гімназії «Діалог» відбудуться правоосвітні заходи.

У цей День ми приєднуємося до цієї ініціативи і бажаємо всім нам розуму і мудрості. Нехай наші права і свободи починаються з нашого дотримання їх по відношенню до наших ближніх! Слідуючи принципам поваги та активної громадянської позиції ми будуємо майбутнє не тільки для нас самих, але і для наших нащадків.

Конопля Н.А.,
учитель правознавства
гімназії «Діалог»


Повернутися назад