Головна сторінка сайту гімназії "Діалог" > Новини, ПАШ ЮНЕСКО > Усім світом – за мир!

Усім світом – за мир!


25.09.2018, 10:33

Міжнародний день миру встановлений Генеральною Асамблеєю ООН від 30 листопада 1982 року і відзначався в 3-й вівторок вересня. В резолюції № 55/282 від 7 вересня 2001 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила, що починаючи з 2002 року Міжнародний день миру буде щорічно відзначатися 21 вересня. Цей день ООН використовує для привернення уваги до своєї різносторонньої роботи на підтримку миру і для того,щоб закликати всі країни зупинити всі військові дії та осмислити проблеми миру.

20 вересня 2018 року, напередодні Міжнародного дня миру, відбувся V Конгрес юних посланців миру «Усім світом – за мир!». Традиційно захід пройшов на території Національного музею історії України у Другій світовій війні. Участь взяли понад 450 учнів різних шкіл міста Києва та області, почесні гості, освітяни, Посли миру, представники державних установ та громадські діячі.

Гімназія «Діалог» є однією з шкіл-учасниць цього конгресу. Учні 11-А та 11-В класів – Ціпкало Ярослава, Галій Роман, Савальєв Олександр, Дудченко Ірина, Радзієвська Анастасія та Демчишин Ірина та учні 9-Б класу Бєляев Ілля, Карапота Марина взяли участь в цій події.

Захід відкрив чудовий дитячий «Танок миру» з різнокольоровими стрічками та повітряними кульками, у якому взяли участь учні з 20 київських шкіл. Після чого відбувся яскравий дитячий перфоманс «Янголи над Україною». Перфомансом керував відомий львівський художник Левко Скоп. Разом із волонтерами з Японії та Південної Кореї діти вирізали з паперу різнокольорових янголів та писали на них імена загиблих під час АТО воїнів-захисників України. З янголів створили мистецьку інсталяцію в одному із залів музею. На спеціальних бордах діти та гості залишили свої побажання на День миру.

Урочисте відкриття Конгресу відбулося у актовій залі музею національним гімном України, який виконала Наталія Папазоглу разом із дітьми. Представники з різних країн надіслали свої вітання з Днем миру для українських школярів. Перший Президент незалежної України Леонід Кравчук та Житомирський міський голова Сергій Сухомлин надіслали свої особисті вітання, які було зачитано на Конгресі.

37 учнів отримали почесне звання «Юний Посол миру». Зокрема, Галій Роман та Анастасія Радзієвська стали юними послами миру. Діти урочисто зачитали обітницю Юних послів миру, обіцяючи і надалі нести культуру миру у суспільство та світ.

Завершився Конгрес підписанням Резолюції миру всіма учасниками та символічним «Дзвоном миру», який пролунав у залі як символ миру, дружби та братерства всіх людей та народів. 

Учасники конгресу
Усім світом – за мир! Усім світом – за мир!
Усім світом – за мир! Усім світом – за мир!
Усім світом – за мир! Усім світом – за мир!
Усім світом – за мир! Усім світом – за мир!
Усім світом – за мир! Усім світом – за мир!
Усім світом – за мир! 
Усім світом – за мир! Усім світом – за мир!
Усім світом – за мир! Усім світом – за мир!
Усім світом – за мир!

Повернутися назад