Головна сторінка сайту гімназії "Діалог" > Новини > «Пізнай свій край – пізнай себе»

«Пізнай свій край – пізнай себе»


10.10.2017, 15:57

23 вересня відбувся 18 етап довгострокової міської акції «Пізнай свій край – пізнай себе», який мав назву «Чотири головні площі рідного міста». До акції долучились учні 8-Б класу.

Ми ознайомилися з історією Софіївської площі, на місці якої Ярослав Мудрий розгромив печенігів і назвали її Старокиївська. З 1921 року пощу називали «площа Червоних героїв Перекопу», в 1941-1943 – Софійська площа,з 1944 – площа Богдана Хмельницького. Сучасна назва відновлена з 1993 року. Ще з часів Київської Русі ця площа стала суспільним центром міста.

Михайлівська площа, яка є однією з найдавніших у Києві, утворилась у 12 столітті перед в’їздом до Михайлівського Золотоверхого монастиря. А до того часу була засіяна ярами, що розділяли Північно – східну частину Верхнього міста від іншої частини Старокиївського плато.

Європейська площа, яка є початком головної вулиці Києва – Хрещатика і тривалий час називалась Театральна.

Дуже цікавою є історія головної площі міста - Майдану Незалежності. Тривалий час ця місцевість називалась Перевісище і являла собою лісові зарослі. Сучасна площа має 6 оновлених фонтанів, 2 відкритих прозорих павільйони. Праворуч із поштамтом «0 кілометр» стела з глобусом, від якої відкладено промінчики з відстанню до обласних пунктів. На місці давніх Лядських воріт було встановлено стилізацію з архистратигом Михаїлом – покровителем Києва та війська Запорізького. Серцем площі є монумент Незалежності, який вінчає фігура богині Берегині України – Оранти. За час свого існування Монумент Незалежності у Києві по-справжньому став символом вільної та демократичної України.

«Пізнай свій край – пізнай себе» «Пізнай свій край – пізнай себе»

Повернутися назад