Головна сторінка сайту гімназії "Діалог" > Новини > Декада біології 2016

Декада біології 2016


30.05.2016, 16:20

Саме коли Природа квітне, співає, оживає, наповнює довкілля різнобарв’ям, голосами птахів, які повернулися після зими до нас і тепер щебечуть, не втихаючи, бо раді теплу і сонцю, зелені і птахам, в нашій гімназії проходить декада біологічних наук. Поєднуються два свята : велике свято природи – весна і свято біологічних знань. Вся природа ніби барвистий вінок. Весна в розквіті. В улюбленій гімназій відбуваються різноманітні цікаві заходи, метою яких є виховання любові до природи; зацікавлення предметом; поглиблення знань учнів у різних ділянках природничих наук; формування відповідального компетентного громадянина України.

Під керівництвом учителя біології Коник Н. К. відбулися наступні заходи в рамках декади природничих наук.

У виставковій залі гімназії спочатку розмістилась виставка - фотоконкурс « Мій домашній улюбленець», на якій були представлені фотографії домашніх тварин, що супроводжувались розповідями, пронизаними любов`ю і піклуванням про друзів молодших. Знімки викликали великий інтерес в учнів, а особливо цікавились представленими на виставці нагородами тварин, зокрема, кубками, медалями, іншими нагородами чудової собаки породи хаскі учня 8 – Г класу Фоменка Богдана. Поважному журі, в складі керівника методоб`єднання вчителів біології і географії Шкоденко Н. М. та вчителів біології Коржик М. М. та Коник Н. К., було дуже складно визначити переможців в цьому конкурсі, тому що кожна робота заслуговувала на визнання. Та все ж таки пальму першості було віддано вже вищезгаданому учню та учню 6 – В класу Єщенко А. за комплексну роботу про улюбленця папугу. Щиро дякуємо учням 6 – 8 класів за активну участь у фотовиставці, яка навіть не змогла вмістити всіх робіт.

Ще більшу цікавість викликала, особливо у молодших школярів, виставка творчих робіт «Вивчаємо біологію», яка вже традиційно проводиться в кінці кожного семестру і є результатом виконання учнями 6 – х класів навчальних проектів в процесі вивчення курсу біології. Таку виставку можна лише споглядати, а не описувати і кожного разу відкривати щось нове для себе, щиро дивуючись фантазії і творчості наших гімназистів.

А тим часом учні 6 –х класів не тільки милувалися своїми роботами, а ще й були активно задіяні в інші захоплюючі заходи. Зокрема, цікаво пройшов урок - усний журнал зелементами «заочної мандрівки» «Рослинний світ Червоної книги України», метою якого було поглибити знання учнів про охорону рослин та природоохоронних територій; сформувати переконання про нагальну потребу охороняти довкілля, рослинний світ; розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення, естетичні почуття; виховувати дбайливе ставлення до природи, почуття відповідальності за стан довкілля.

Гра "Пошук скарбів" настільки захопила дітей, учнів 6 – А класу, викликаючи море емоцій, що шукати справжні скарби – знання, вони продовжували і після фіналу гри.

Заключним важливим заходом була прес-конференція до Дня захисту Землі, проведена у 8 – В класі , її мета - ознайомити дітей із проблемами людства XXI сторіччя; вчити приймати та відстоювати рішення удискусійних питаннях; допомогти усвідомити, що кожна людина несе персональну відповідальність за майбутнє; розвивати вміння вболівати за навколишній світ; виховувати любов та повагу до природи, шанобливе ставлення до планети Земля. На підсумковому етапі заняття пролунали такі слова Природи:

 

Будь людиною, людина!
У тебе ми віримо— не збреши! Ти бережи нас, бережи!

 

І відповідь людини:

Дивлюся на глобус кулі земної
Такий прекрасний ірідний!
І шепочуть губи на вітрі:
Я збережу вас, збережу! (В. Шефнер)

 

Очікувані результати від заходів в рамках декади природничих знань були отримані, але бажання зробити ще більше залишається. Отже, до нових зустрічей.

Вчитель біології Коник Н. К.

Декада біології 2016 Декада біології 2016
Декада біології 2016 Декада біології 2016
Декада біології 2016 Декада біології 2016
Декада біології 2016 Декада біології 2016
Декада біології 2016 Декада біології 2016
Декада біології 2016 Декада біології 2016
Декада біології 2016 Декада біології 2016
Декада біології 2016 Декада біології 2016
Декада біології 2016 

Декада біології 2016Декада біології 2016 Декада біології 2016

Декада біології 2016 Декада біології 2016 Декада біології 2016Декада біології 2016 Декада біології 2016 Декада біології 2016

Декада біології 2016 Декада біології 2016 Декада біології 2016


Повернутися назад