Головна сторінка сайту гімназії "Діалог" > Новини > Міжнародний день прав людини 2015

Міжнародний день прав людини 2015


15.12.2015, 13:02

10 грудня 2015 року світова спільнота святкує 67-ту річницю прийняття Загальної декларації прав людини.

Саме цього дня 10 грудня 1948 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй (ООН) прийняла Загальну декларацію прав людини, яка є основою міжнародних стандартів у сфері прав людини.

Це свято було засноване 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН.

На Декларації ґрунтується значна кількість міжнародних договорів із прав людини, які мають обов'язкову юридичну силу у сфері прав людини у всьому світі. У ній закріплено загальне визнання того, що кожна людина народжується вільною у своїй гідності та правах.

Значимість Загальної декларації полягає не тільки в тому, що вона стала першим міжнародним стандартом у сфері прав людини, але й у тому, що вона стала підґрунтям для подальшого розвитку ідеї прав людини.

28 червня 1996 року Верховна Рада України прийняла Конституцію України, в якій відображені всі норми, які проголошені Загальною декларацією прав людини та зазначено, що утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави.

На сьогодні дуже важливо, щоб кожна людина знала свої права, які визнані державою та суспільством. Права людини не даруються державою, а належать кожному від народження. Всі права людини – громадянські, політичні, економічні, соціальні, культурні є універсальними, неподільними, взаємозалежними та взаємопов’язаними. Вони є основою людського існування та розвитку.

Визначаючи універсальні міжнародні стандарти прав людини, ООН встановила, що вони не можуть залежати від кордонів і повинні бути однаково забезпечені на різних континентах. Жодна країна світу не може вільно порушувати права людини, виходячи зі своїх внутрішніх інтересів.

І сьогодні, всі ми, кожним кроком, кожним рішенням, спільними зусиллями повинні відстоювати та захищати права громадян нашої держави.

У цей День ми приєднуємося до цієї ініціативи і бажаємо всім нам розуму і мудрості. Нехай наші права і свободи починаються з нашого дотримання їх по відношенню до наших ближніх! Слідуючи принципам поваги та активної громадянської позиції ми будуємо майбутнє не тільки для нас самих, але і для наших нащадків.

Сьогодні серед основних заходів у всьому світі, присвячених Міжнародному дню прав людини, можна назвати засідання круглих столів, міжнародні конференції з питань дотримання прав людини, покази телевізійних програм відповідної тематики та інше.

Відповідно до Указу Президента від 08 грудня 2008 року щороку в тиждень, що включає День прав людини, проводиться Всеукраїнський тиждень права.

Протягом Всеукраїнського тижня права з 07 по 11 грудня в гімназії «Діалог» відбувалися правоосвітні заходи.

З нагоди проголошення Загальної декларації прав людини в гімназії «Діалог» 10 грудня 2015 року протягом дня пройшла флеш-арт акція «Намалюй-склади-запам’ятай!». Мета проведеного заходу: формувати зацікавленість учнів у вивченні Загальної декларації прав людини; вміння використовувати свої знання на практиці; виховувати в учнів почуття патріотизму, свідомої громадської позиції.

Конопля Наталія Анатоліївна,
вчитель правознавства

Міжнародний день прав людини 2015 Міжнародний день прав людини 2015
Міжнародний день прав людини 2015 Міжнародний день прав людини 2015
Міжнародний день прав людини 2015 Міжнародний день прав людини 2015
Міжнародний день прав людини 2015 Міжнародний день прав людини 2015
Міжнародний день прав людини 2015 Міжнародний день прав людини 2015
Міжнародний день прав людини 2015 Міжнародний день прав людини 2015


Повернутися назад