Головна сторінка сайту гімназії "Діалог" > Новини > Літературна година «Іван Карпенко-Карий – фундатор професійного українського театру»

Літературна година «Іван Карпенко-Карий – фундатор професійного українського театру»


20.10.2015, 12:05

29 вересня виповнюється 170 років від дня народження Івана Карповича Карпенка-Карого (Тобілевича) – українського драматурга і театрального діяча. З цієї нагоди на літературну годину «Іван Карпенко-Карий – фундатор професійного українського театру» до бібліотеки запросили учнів 8-Б класу гімназії «Діалог».

Перед присутніми виступила головний бібліотекар з масової роботи ЦРБ ім. В.Стуса Ольга Лучканина. Вона розповіла юним гімназистам про корифея українського театру, який походив з родини Тобілевичів, що подарувала Україні цілу плеяду театральних діячів. Замолоду Іван Карпович захоплювався грою в аматорському театрі, почав складати власні п’єси. Завдяки дружині потрапив до театральної трупи М.Старицького і починає активно працювати у царині драматургії. Найповніше талант Карпенка-Карого проявився у жанрі комедії. Його п’єси «Мартин Боруля», «Хазяїн», «Сто тисяч» і до цього часу з успіхом ідуть на сценах українських та зарубіжних театрів.

Провідний бібліотекар Віра Буряк зробила огляд літератури книжкової виставки «Батько української драми». Захід супроводжувався відео презентацією «Карпенко-Карий – великий обсерватор життя».

Літературна година «Іван Карпенко-Карий – фундатор професійного українського театру» Літературна година «Іван Карпенко-Карий – фундатор професійного українського театру»

Літературна година «Іван Карпенко-Карий – фундатор професійного українського театру» Літературна година «Іван Карпенко-Карий – фундатор професійного українського театру»


Повернутися назад