Головна сторінка сайту гімназії "Діалог" > Новини > Пісня - душа народу.

Пісня - душа народу.


28.03.2011, 12:37

   11 березня в гімназії "Діалог" було проведено свято "Пісня буде поміж нас". У ході заходу звучали вірші, пісні ("Колискова", "Одна калина", "Стожари", "Червона рута", "Посіяла людям літа свої літечка житом"). 
    Ведучі також розповіли про часи, коли Україна втратила волю, навіть територіальну цілісність. На зміну одним колонізаторам приходили інші. Кожен намагався не тільки поневолити край, але й знищити будь-які ознаки національного життя українського народу. Заборонили український друк, мову, пісні, нищили поетичні народні звичаї, обряди - всю культуру народу. Та народ вижив, відродився, возз'єднався в єдиній Українській державі. У найтяжчі часи йому допомагала пісня. Згадали ведучі свята й про визначних діячів нашої літератури й мистецтва, які розуміли красу і силу української пісні. Зокрема, Т.Г.Шевченко саме з піснею, з кобзарською думкою пов'язував безсмертя і славу рідної землі:

Наша дума, наша пісня
Не вмре, не загине.

   Від ведучих учні дізналися, що пісня була незмінною супутницею людини. Споконвіку в Україні співали - у горі й радості, на сімейних і народних святах, у школі. Пісня супроводжувала людину впродовж усього її життя, допомагала у праці й прикрашала побут. Українські пісні оспівували високі ідеали родинних стосунків, вірність у коханні та подружньому житті. 
   У кінці свята до гостей звернулася ведуча із закликом любити Батьківщину, її чарівну мову та дзвінкоголосу українську пісню, зберігати і поповнювати творчу спадщину нашого народу.

Пісня - душа народу. Пісня - душа народу. Пісня - душа народу. 
Пісня - душа народу. Пісня - душа народу. Пісня - душа народу. 
Пісня - душа народу. Пісня - душа народу. 
 Пісня - душа народу.


Повернутися назад