Головна сторінка сайту гімназії "Діалог" > Новини > Відвідини літературно–меморіального музею Т.Г.Шевченка

Відвідини літературно–меморіального музею Т.Г.Шевченка


14.10.2014, 12:56

   02.10.2014 р. 8–В клас відвідав літературно–меморіальний музей Т.Г.Шевченка. В ньому висвітлюється один з київських  періодів життя Тараса Григоровича. 

  Музей розміщується в дерев’яному будиночку, який спорудив ще в 1835 році чиновник Іван Житницький, який спеціально розроблений для вузьких вуличок та провулків Києва. У цьому будинку навесні 1846 року оселився Тарас Шевченко та двоє його приятелів. 

  Помешкання Шевченка складалося з невеликої кімнати, вікна якої виходили на вулицю, та майстерні на масандрі. Тут великий поет провів щасливий рік, сповнений цікавих зустрічей та творчої роботи. В кімнаті меморії зібрані найцінніші експонати: офорти Т.Шевченка з автографами, «Кобзарі» з дарчими написами автора, одяг Тараса Шевченка.

  Біля будинку розбитий характерний для київських садиб 19 ст. фруктовий сад та квітник. Ще й досі росте в ньому престара шовковиця,  сучасниця Т.Шевченка, - єдине дерево, що збереглося з тих давніх часів.

  Цей музей дуже цікавий і завдяки ньому я дізнався більше про видатного українського поета – художника та період перебування його в нашому місті.

Бичківський О. Свирида Д. учні 8-В класу

Відвідини літературно–меморіального музею Т.Г.Шевченка

Відвідини літературно–меморіального музею Т.Г.Шевченка Відвідини літературно–меморіального музею Т.Г.Шевченка


Повернутися назад