Головна сторінка сайту гімназії "Діалог" > Новини > День української писемності та мови

День української писемності та мови


11.11.2013, 09:36
Єдиний скарб у тебе - рідна мова,
Заклятий для сусіднього хижацтва.
Вона твого життя міцна основа,
Певніша над усі скарби й багатства.
П. Куліш
    Свято української писемності та мови було запроваджено в нашій країні 9 листопада 1997 року, цього дня православна церква вшановує пам’ять святого преподобного Нестора-літописця. Він був послідовником знаменитих Кирила та Мефодія — творців слов'янської писемності. 
   Впродовж кількох століть український народ привчали до думки про нібито «вторинність» української мови, ретельно приховуючи від українців величезний масив української ж писемності, історії та культури, яка сягає глибокої давнини і нараховує багато тисячоліть.
    В День української писемності та мови традиційно проводяться різноманітні заходи в школах та вузах. Всі вони присвячені темі писемності та грамотності. У цей день зазвичай пишуть диктанти, проводять тематичні вікторини та  олімпіади з української мови.         
    Гімназія «Діалог» не стала винятком. У нашому навчальному закладі в цей день усіх учнів, вчителів та батьків зустрічали учні 5-В класу. Вони всіх вітали з цим чудовим святом та роздавали листівки, які всім нагадували, який сьогодні день. У вестибюлі демонструвався фільм про значимість рідної мови. На уроках української мови розповідалось про походження рідної мови та її розвиток. Учнями всіх класів були виготовлені газети до цього свята. Також в цей день був проведений конкурс поезій рідною мовою «Без мови нашої, юначе, й народу нашого нема».
    Хочеться стати на коліна перед рідною мовою - мовою Матері моєї - і благати її повернутися до рідної хати, возродитися, забуяти нетлінним скарбом, віщим і вічним Словом від лісів - до моря, від гір до степів...
 
День української писемності та мови День української писемності та мови 
День української писемності та мови День української писемності та мови 
День української писемності та мови

Повернутися назад