Головна сторінка сайту гімназії "Діалог" > Новини > «Дитяча Полька Саксонії»

«Дитяча Полька Саксонії»


17.11.2010, 12:33

   На канікулах ми «танцювали» «Дитячу польку Саксонії» - таку назву мала наша екскурсія.

   Краківський «Park Wodny» гостинно розкрив свої двері. Цей аквапарк один з найбільших у Європі. Він нам подарував найяскравіші враження та адреналін у крові.

   Запам’яталась і оглядова екскурсія у Кракові – «Королівський шлях». По цьому шляху на протязі багатьох століть проїжджали польські королі: місце сплетення легенд… Сама стара частина міста – Ринкова площа, один із самих старих ВУЗів Європи – Яггелонський університет, а також ми прогулялись по Королівському замку помріяв над Віслою та закинув туди монетку на згадку. Згодом ми відвідали «Соляні Копальні Велички» - це також одне з старіших солеварних підприємств на польських землях, яке функціонувало більше 7 віків.

   З Польщі ми приїхали в столицю Німеччини – Берлін. Оглядова екскурсія по Берліну називалась «Відвертість Берліну». Це дійсно одне з дивовижних і яскравих міст на землі, де сучасність і традиції доповнюють одне одного настільки гармонійно, що найяскравіші і найтаємніші куточки стали відкриттям для нас. Чудова будівля Рейхстагу, Берлінський кафедральний собор, музейний острів, площа Потсдаме Плац, Бранденбурзькі ворота. Ми потрапили під магічний вплив цього міста, його живого та невимогливого шарма.

   Ще ми відвідали музей Пергамон у якому зібрані архітектурні шедеври Давнього світу: відомий Пергамський  алтар, вавилонські ворота Іштар, залишки стін біблійського Ієріхона, ворота Мілетського ринку – і усі ці скарби в оригіналі!

   А увечері  нас запросили на екскурсію «Берлін – охоронець вечірніх вогнів». Місто повністю змінює своє обличчя: запалює вогники, як свічки, надягає маску загадковості і романтики. Ми були зачаровані головною торгівельною вулицею Берліна – Кюрфюрстендамом, яка одягалася у неонові вогники, милувалися неоновою горою синіх вітражних вікон Sony центру, прогулюючись історичною частиною міста, відчули себе гостями у минулих століттях.

   Про місто-казку, місто-мрію Дрезден ми розповідали 2 роки тому, коли подорожували маршрутом Чехія – Німеччина, а ось про колишню резиденцію, прусських королів, яка поєднує різні епохи та стилі – Потсдам, розповімо тепер.

   Голландський квартал, російське село Олександрівку, ворота Науенер Тор, Старий млин – символ прусського правосуддя – все це ми побачили у Старому місті. Далі на нас чекав великий палац Цицилінхоф, місце проведення Потсдамської конференції, де не перевершений екскурсовод, дама літнього віку, російською мовою читала нам поезії  Й. В. Гете, розповідала про свої дитячі враження від життя за Берлінською стіною. Незабутня екскурсія!

   Потім ми гуляли алеями парку Сан Сусі. Це один з найкрасивіших у Європі парків із фонтанами, скульптурами і каналами,Є Китайським чайним будиночком, оранжереєю – уся ця незабутня краса полонила нас і наші серця з першого погляду.

   Закінчилася наша подорож разом з осінніми канікулами; залишились на пам'ять фотографії, спогади, листування з новими друзями – це школярі гімназії №5 м. Харкова. Маємо надію, що знов відправимося мандрувати разом з Аллою Олександрівною та Людмилою Миколаївною!

Андрейчук Катя, Кабакова Марина, Хомицький Олексій,

учні 9 Б класу

 

«Дитяча Полька Саксонії» «Дитяча Полька Саксонії»
«Дитяча Полька Саксонії»

Повернутися назад