Головна сторінка сайту гімназії "Діалог" > Новини > Ти маєш права людини!

Ти маєш права людини!


12.10.2012, 14:41

   11 жовтня учні 10–х класів гімназії «Діалог» мали зустріч зі Світланою Матузовою, представником міжнародної організації «Молодь за права людини», яка провела лекцію – диспут про права людини. Захід супроводжувався відеороликами на правову тематику. Учні дізналися про те, що сучасне розуміння прав людини склалося після Другої світової війни.

   Метою зустрічі було дізнатися про міжнародні права людини, про обов’язок кожної людини перед суспільством і використання цих знань у повсякденному житті.

   Пані Світлана розповіла, що кожна людина повинна зберігати віру в природні  права людини. Ми дізналися про величні постаті в історії людства – від Кіра Великого, який вперше описав права людини, до Елеонори Рузвельт, яка підняла питання закріплення природних прав людини у повоєнні часи.

   Кульмінацією цього процесу стало проголошення «Загальної декларації прав людини» Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948. Перша стаття «Загальної декларації прав людини» проголошує: «Всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності та правах. Вони обдаровані розумом і совістю». Тому повинні діяти один щодо іншого відповідно до духу братерства.  Це відповідальність кожної людини.

   Ми повинні усвідомити, що права людини – це не просто текст на папері, не пусті слова, а те, що потрібно захищати. Ця ідея стала головною на нашій зустрічі.

   Усі учні та викладачі залишилися задоволеними.

 Ти маєш права людини! Ти маєш права людини!

   Ти маєш права людини!


Повернутися назад