Головна сторінка сайту гімназії "Діалог" > Новини > Музей «Биківня»

Музей «Биківня»


27.04.2012, 11:12

   16 квітня  Україна згадує своїх синів і дочок, які стали жертвами репресій у 1930-х -1940-х роках.

   З нагоди жалоби у цей день, учні гімназії «Діалог» відвідали меморіальний комплекс, який знаходиться поблизу селища Биківня, що під Києвом, і вшанували пам'ять загиблих.

   Історія бере свій початок ще за часів сталінського правління, тоді ж , у 1936 році, офіційно, розпочалося будівництво спеціальної зони для таємних поховань неподалік. За даними науковців, у Биківні поховано близько 100-120 тисяч репресованих. Ця трагедія зіставна за масштабом із такими злочинами, як Бухенвальд, Бабин Яр та розстріл Катинський.

   І таких масових захоронень по всій Україні близько 20-ти.

   На сьогодні встановлено 18 місць чисельних поховань жертв сталінських репресій.

   Усі вони, як правило, старанно приховувалися радянською владою: бетонувалися, відводилися під будівництва або видавалися за кладовища, померлих від тифу чи інших інфекційних хвороб.

   Та попри всі намагання колишньої влади приховати та стерти з лиця землі найменші пам’ятки про розстріляних та похованих тогочасних поетів, лікарів, літературознавців, вчителів та просто людей з вільними поглядами пам'ять про них житиме, існуватиме доти, доки існує музей «Биківня», а відголоски їхньої справи звучатимуть крізь віки.

 Литвиненко Ольга 9-Г

Музей «Биківня»


Повернутися назад