Головна сторінка сайту гімназії "Діалог" > Новини > Екскурсія до музею Івана Гончара

Екскурсія до музею Івана Гончара


30.03.2012, 10:10

   22 березня - це день весняного рівнодення, а також велике свято  Сорока святих мучеників. У давнину люди в цей день кликали весну, щоб вона швидше прийшла, також це супроводжувалося випіканням жайворонків, пташок з тіста.

   В музеї  Івана  Гончара завжди підтримують традиції  українського народу. Цей музей-легендарна скарбниця, утворена звитягою однієї  людини із середини 1950-х років. Талановитий митець  Іван  Макарович  Гончар (1911-1993) в умовах протистояння тоталітарному режимі провадив  титанічну  збиральницьку  народознавчу роботу. Побувавши в музеї  ми відвідали цікаву виставку  присвячену Т.Г.Шевченку. Там були  портрети  відомих художників, збірки творів присвячених творчості  Шевченка, а також  його найвідоміші вірші та поеми.

   Щоб прискорити прихід весни, наш 6-В клас вирішив приєднатися до народних традицій. В цей день нам провели майстер клас по випіканню символічних  пташок - жайворонків. Господиня замісивши тісто, показувала нам, як ліпити жайворонків. Потім кожен з нас  намагався зробити  пташку. Спочатку виходило не в  усіх, але нам було  весело і цікаво. Наші пташки приготувалися доволі швидко і ми з’їли їх з превеликим задоволенням.

   Пізнавальну лекцію нам  провела викладач  Києво- Могилянської  академії  Галина Олійник. Вона розповіла, що в цей день в кожному господарстві хазяйка робила по 40 книшиків, калачиків, бубликів, або булочок схожих на жайворонків. Цих пташок  їли протягом дня, причому обов’язково  діти (як свої, так и чужі). Ми пізнали багато нового та нам дуже сподобалася наша екскурсія.

Екскурсія до музею Івана Гончара Екскурсія до музею Івана Гончара Екскурсія до музею Івана Гончара


Повернутися назад