Головна сторінка сайту гімназії "Діалог" > Новини > До 100-річчя з дня народження Григорія Тютюнника

До 100-річчя з дня народження Григорія Тютюнника


23.04.2020, 15:27

Сьогодні минає 100 років з дня народження Григорія Тютюнника (1920–1961) – визначного українського прозаїка, лавреата Шевченківської премії.

"Кажуть, що дуже мудрий чоловік оту всю техніку військову видумав. А я мислю так, що якби найшовся такий, що все оте попалив, той був би наймудріший...” (Григорій Тютюнник)

Уродженець Полтавщини, студент Харківського університету, він на початку Другої світової війни добровольцем пішов на фронт. Двічі був тяжко поранений, двічі тікав з полону, брав учать у партизанській боротьбі. З 1948 року учителював у містечку Кам’янка-Бузька на Львівщині, з 1956 р. завідував відділом прози журналу "Жовтень” (нині "Дзвін”).

Найвідоміший твір Григорія Тютюнника – роман-епопея "Вир”. У ньому з глибоким історизмом відтворено життя українського села напередодні та під час Другої світової війни.

Письменник був дуже працьовитою й вимогливою до себе людиною. У листі до друга зізнавався: "Гризу роман, аж зуби болять, а він, катюга, рухається дуже повільно. Проте рухається…”.

"Григорій Тютюнник, – писав Олесь Гончар, – був людиною великої щедрості, душевної чистоти, закоханості в життя і в людей, і всі ці якості органічно ввійшли – та й не могли не ввійти – в плоть і кров його книжки”.


Повернутися назад