Головна сторінка сайту гімназії "Діалог" > Новини > Проект «Голодомор 1932-1933 років - біль серця усієї України»

Проект «Голодомор 1932-1933 років - біль серця усієї України»


22.11.2019, 19:05

Сьогодні, в останню суботу листопада, в Україні вшановують пам’ять жертв голодомору. Штучно організований і зумисне підтримуваний тоталітарним комуністичним режимом голод в Україні з метою придушення антирадянських настроїв та виступів проти колективізації на селі призвів до величезних втрат та відчутних наслідків для наступних поколінь. Внаслідок голоду 1932—1933 років в Україні близько 3,9 мільйона людей загинули закатовані радянською владою.

Визнання Голодомору 1932—1933 років як геноциду українського народу закріплено Законом України, ухваленим Верховною Радою у 2006 році. А постановою Апеляційного суду Києва 13 січня 2010 року Сталіна, Молотова, Кагановича, Постишева, Косіора, Чубаря і Хатаєвича визнано винуватими в організації Голодомору.

Учні 10-Б класу презентували проект на тему «Голодомор 1932-1933 років - біль серця усієї України». У своєму виступі учні розповіли про трагічне життя тих часів, стратегії виживання людей, яких торкнулися ці жахливі події. Вони показали переживання матері, батька, дітей, закоханої пари під час страшного й штучного голоду. Змогли також показати філософську дилему виконавця й жертви, активіста й народу.

Після виступу учні нашої гімназії мали можливість прийняти участь в акції «Діалог пам’ятає» та прикріпити свою свічку та незабудку пам’яті на виході з актової зали, щоб вони стали символом надії на краще майбутнє України та її народу, котрий зміг перемогти страшний тоталітарний режим.


Повернутися назад