Головна сторінка сайту гімназії "Діалог" > Територія безпеки > Небезпечні розваги. Зацепінг.

Небезпечні розваги. Зацепінг.


23.11.2017, 13:46

Зачепінг, зацепінг, трейнсерфінг — це небезпечна екстримальна розвага у молоді з гарячими головами. Це спосіб переміщення, проїзд на автозчепах вагонів, поручнях та підніжках, на гальмівних майданчиках, та у відкритих кузовах (вантажних вагонів), на міжвагонних буферах та розетках та на дахах поїздів чіпляючись за зовнішню арматуру вагона. 

Проїзд назовні поїзда е небезпечним, нерідкі випадки загибелі або каліцтва зацеперів при катанні назовні поїзда. Найчастіше травмуються діти через відсутність у них знань з правил поводження на транспорті, невиправдано завищена оцінка свого рівня фізичної підготовки і нерозуміння всіх небезпек і особливостей пристрою рухомого складу. Крім того, серед зацеперів нерідко зустрічаються любителі ризику і гострих відчуттів, які з метою отримання адреналіну або зйомки трюків на камеру нехтують обережністю при поїздці, що часто призводить до нещасних випадків.

Найбільш частими причинами нещасних випадків є:

  • Втрата рівноваги і падіння з поїзда під час руху.
  • Ураження електричним струмом при проїзді на електрифікованих лініях в результаті торкання або занадто близького наближення до контактної мережі, струмоприймача, гальмівних резисторів і високовольтних шин на даху електрорухомого складу.
  • Зіткнення з перешкодами по ходу руху (наприклад, платформами, світлофорними стовпами, мостами, порталами тунелів) при проїзді за габаритом рухомого складу збоку або на даху.
  • Падіння на рейковий шлях під колеса в результаті невдалого встрибування або сходу на ходу на бічну підніжку, спереду або між вагонами. Наприклад, нещасні випадки такого роду нерідко відбуваються при застрибуванні на ходу на підніжки вантажних вагонів.
  • Падіння і травмування тіла в результаті зістрибування на великій швидкості на ходу.

Поліція Києва, в тому числі і Дарницького району, має надію, що дана інформація і розуміння того, що поїздка «зацепінгом» може бути для кожного, якщо не останньою, то з тяжкими наслідками, допоможуть зупинити вказане явище і зберегти життя та здоров’я всіх мешканців нашого міста.


Повернутися назад